Kedi Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri Hakkında Bilgi

Kedi Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri

Kedi anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Kedi Nedir, Kedi Ne Anlama Gelir, Kedi Ne Demektir, Kedi Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Kedi ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Kedi Anlamı

Felis catus. Memeliler (Mammalia) sınıfının, kedigiller (Felidae) familyasından evcil memeli türü. İlk kez Eski Mısır’da evcilleştirilmiştir. Günümüzdeki evcil kedi soylarının Eski Mısır’da evcilleştirilen kedilerden kaynaklandığı düşünülmektedir. Eski Mısır’daki evcil kedilerin atasının da Afrika’da yaşayan Felis libyca adı verilen bir tür olduğu sanılmaktadır. Ancak geçirdikleri mutasyon sonucunda bedendeki desen ve beneklerin şekillerinde, kılların rengi ve uzunluğunda birçok değişiklik olmuştur. Ortalama ağırlığı 2,5-4,5 kg arasında değişen kedilerin boyları da erkeklerde 70 cm’yi, dişilerde de 50 cm’yi bulur. İnsanların yediği hemen her şeyi yerler. İyi sıçrar, tırmanır ve hızlı koşarlar. İyi yüzer, balık avlayabilirler. Görme ve denge yetenekleri çok gelişmiştir. İşitme ve koku alma duyuları da çok gelişkindir. Yaşadıkları yere bağlıdırlar. Hayatlarını tek geçirirler. Yediyle on ikinci aylar arasında cinsel olgunluğa erişen kediler, mart ve haziran aylarında olmak üzere yılda iki kez çiftleşir.

Konu ile ilgili aramalar: Kedi Nedir Kedi ödev ara Kedi kelime anlamı Kedi sözlükte ara Kedi ansiklopedi bilgi bankası ara Kedi ne demek Kedi neye denir

Kedi ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver