Keçiboynuzunun Faydaları

KEÇİBOYNUZUNUN FAYDALARI NELERDİR?

Harup, harnup da denir. İri ve sert bir taze fasulye şeklinde olan siyah ve tatlıca meyvası vardır. Bundan harubiye diye meyvalarının kaynatılmasından bir şerbet yapılır.

keçi boynuzu ve faydaları
* İştah açıcı ve uyarıcı etkisi vardır.
* Emziren annelerde sütü arttırır.
* İdrar sökücüdür.
* Meyvesi ishale iyi gelir.
* Mide ve bağırsak gazına ve bronşite iyi gelir.
* Erkeklerde görülen cinsel iktidarsızlığa karşı iyi gelir.
* Erken boşalmayı önlerç
* Adet sancılarına iyi gelmektedir.
* Akciğer ödemine karşı keçiboynuzu çok iyi gelir.
* Balgam söktürücüdür ve astıma karşı tedavi edici bir etkisi vardır.
* Sigara içenlerin akciğer kanserine yakalanma riskini azaltır.

Sponsorlu Bağlantılar

UYARI : Hamile kadınlar keçiboynuzundan uzak durmalıdır.

Keçi boynuzunun erkeklerde olan cinsel yetersizliğe karşı bir çok yararı bulunur. Sperm sayısını ve kalitesini arttırmaktadır. Aşağıda yapılışı ve uygulanışı anlatılmaktadır.
HAZIRLANIŞI:
Temiz bir kabın içerisinde kaynamakta olan yarım litre su içerisine 6-7 tane keçiboynuzunu küçük parçalar halinde kırarak atalım. Keçiboynuzunu kabın ağzı kapalı olacak şekilde hafif ateşte 3 dakika kadar kaynatalım. 3 dakika bekledikten sonra ocağın altını kapatın ve 20 dakika dinlenmesini bekleyin. Dinlenmeden sonra keçiboynuzunu sudan süzerek ayırın. Kaynamış su soğuduktan sonra yarısını sabah aç karnına iken, diğer yarısını da akşam uyumadan önce için.

Bir hafta boyunca her gün bu uygulamayı devam ettirin ve 1. haftadan sonra ise 3 ay boyunca da her gün akşam yatağa girmeden bir su bardağı kadar için. Sonra ki aylarda ise zaman zaman uygulayarak faydasını görmeye devam edebilirsiniz.
Aramalar: keçiboynuzun yararları, keçiboynuzu neye iyi gelir, keçi boynuzu hangi rahatsızlıklara iyi gelir, harup nedir, harnup nedir

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver