Keçi Nedir Nerede Yaşarlar Nasıl Yetişir Hakkında Bilgi

Keçi Nedir Nerede Yaşarlar Nasıl Yetişir

Keçi Nedir Nerede Yaşarlar Nasıl Yetişir nerelerde yetişir
Keçi anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Keçi Nedir, Keçi Ne Anlama Gelir, Keçi Ne Demektir, Keçi Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Keçi ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Keçi Anlamı

Memeliler (Mammalia) sınıfından, keçiler (Capriane) türüne ait canlılara verilen ad. Koyunlarla yakın akraba olan keçilerin yavrusuna oğlak denir. Orta büyüklükte, dağ yaşamına uyum sağlamış hayvanlardır. Başlarında pürtüklü ya da düz öne doğru uzanan boynuzlar vardır. Tüyleri, yün şeklinde değil kıl şeklinde oluşmuştur. Çenelerinde sakalları vardır. Kuyrukları kısa ve yassıdır. Otçuldurlar. Besinlerini ağaç yaprakları, ot ve meyveler oluşturur. İlk evcilleştirilen geviş getiren hayvandır. Asya, Avrupa ve Kuzey Avrupa’nın dağlık bölgelerine yayılmışlardır. Ülkemizde her bölgede görülürler. Türkiye’de en yaygın yetiştirilen küçükbaş hayvanlardan biridir. Et üretiminin yaklaşık yüzde biri ve süt üretiminin de yaklaşık yüzde dokuzu keçiden sağlanır.

Konu ile ilgili aramalar: Keçi Nedir Keçi ödev ara Keçi kelime anlamı Keçi sözlükte ara Keçi ansiklopedi bilgi bankası ara Keçi ne demek Keçi neye denir

Keçi ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver