Kazaklar Nedir Kimlerdir Hakkında Bilgi

Kazaklar Nedir Kimlerdir

Kazaklar anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Kazaklar Nedir, Kazaklar Ne Anlama Gelir, Kazaklar Ne Demektir, Kazaklar Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Kazaklar ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Kazaklar Anlamı

Kazakistan, Özbekistan, Çin ve Moğolistan’da yaşayan Türk boyları. Orta Asya’da Cengiz Han döneminde ortaya çıktılar. “Kazak”, Kumık (Kumuk) şivesinde “savaşçı” anlamına gelir. 19. yüzyılda Rus egemenliğini tanıdılar. Kıpçak-Nogay dil grubundan bir Türkçe şivesi konuşurlar. Aralarında Özbekler, Karakalpaklar, Kırgız, Tacik ve Türkmenler vardır. Bir kısmı, Kazakistan’da, Batı Sibirya, Volga, Çin ve Moğolistan’da yaşamaktadır. Güney Rusya Kazakları ile hiçbir ilgileri yoktur. Kazakistan 1925′te özerk cumhuriyet, 1936′da da federe cumhuriyet, 1991′de de bağımsız cumhuriyet oldu.

Konu ile ilgili aramalar: Kazaklar Nedir Kazaklar ödev ara Kazaklar kelime anlamı Kazaklar sözlükte ara Kazaklar ansiklopedi bilgi bankası ara Kazaklar ne demek Kazaklar neye denir

Kazaklar ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver