Kaz Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri Hakkında Bilgi

Kaz Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri

Kaz anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Kaz Nedir, Kaz Ne Anlama Gelir, Kaz Ne Demektir, Kaz Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Kaz ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Kaz Anlamı

Kuşlar sınıfının, ördekler (Anseriformes) takımının, ördekler (Anatidae) familyasındaki on dört türe verilen ortak ad. Kuğuyla ördek arası bir büyüklükleri vardır. Boyları ortalama 75 cm, ağırlıkları 3-5 kg kadardır. Erginlerde alın ve gaga dibi beyaz; beden tüyleri grimsi kahverengidir. Karın daha açık renkli olup siyah beneklidir. Yaşamları boyunca tek eşli olarak yaşar. Ayaklar pembe ya da kırmızı turuncudur. Genellikle bitkisel beslenirler. Bataklık, göl ve sulak çayırlardaki düzlüklerde ya da orta dereceli yüksek yerlerde yaşarlar. Yaban kazları hemen hemen bütün Türkiye’de görülür. Bunun yanında Türkiye’de en yaygın beslenen kümes hayvanlarından da biridir.

Konu ile ilgili aramalar: Kaz Nedir Kaz ödev ara Kaz kelime anlamı Kaz sözlükte ara Kaz ansiklopedi bilgi bankası ara Kaz ne demek Kaz neye denir

Kaz ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver