Kaynama Nedir Hakkında Bilgi

Kaynama Nedir

Kaynama anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Kaynama Nedir, Kaynama Ne Anlama Gelir, Kaynama Ne Demektir, Kaynama Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Kaynama ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Kaynama Anlamı

Sıvı içinde kabarcıklar oluşmasıyla başlayan, sıvı evreden gaz evreye (buhar) geçiş olayı. Sıvının dibinde oluşan kabarcıklar yükselerek sıvı yüzeyini terk ederler. Isıtılan bir sıvı, ısının uygulandığı noktada molekülsel faaliyetini artırır. Normal olarak sıvı içinde bir miktar mikroskopik hava kabarcıkları bulunduğundan sıvı molekülleri bu kabarcıklar içine geçerek bir buhar basıncı oluşturmaya başlar. Bu kabarcıklar içindeki buhar doymuş buhar hâline geldiğinde basınçları, başlangıçtaki mikroskopik büyüklükten çıkarak gözle görünür kabarcıklar hâline gelmelerine yol açar. Sıvının kaldırma kuvveti kabarcıkların yukarı doğru çıkmasını sağlayarak sıvı yüzeyini terk etmelerine neden olur.

Konu ile ilgili aramalar: Kaynama Nedir Kaynama ödev ara Kaynama kelime anlamı Kaynama sözlükte ara Kaynama ansiklopedi bilgi bankası ara Kaynama ne demek Kaynama neye denir

Kaynama ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver