Kaynakça Nedir Hakkında Bilgi

Kaynakça Nedir

Kaynakça anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Kaynakça Nedir, Kaynakça Ne Anlama Gelir, Kaynakça Ne Demektir, Kaynakça Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Kaynakça ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Kaynakça Anlamı

Çeşitli alanlardaki basılı malzemeyi konu, tür ya da yıl, ay gibi zaman birimleri göz önüne alınarak liste hâlinde tanıtan yayınların tümü; bilimsel çalışmaların ya da inceleme türündeki yazıların sonunda konuyla ilgili kaynakların belirtildiği liste, bibliyografi, bibliyografya. Yayınevlerinin, çeşitli kitaplıkların katalogları da kaynakça alanı içine girer. Kaynakça sözcüğünün Fransızca karşılığı olan “bibliographie” sözcüğü Türkçede ilk kez Ahmet Muhtar Paşa tarafından kullanılmış, ilm-i ahval-i kütüp tamlamasıyla karşılanmıştır. Edebiyatı Cedideciler ise “kitabiyat” terimini kullandılar. Kaynakçalar, düzenlenişleri bakımından söz konusu yapıtların yalnız künyelerini kapsayacağı gibi, o eserle ilgili açıklayıcı bilgileri içerebilir ya da eleştirel nitelik taşıyabilir. Alfabetik sıralama ise yazar ya da kitap adlarına, yapıtların konularına göre yapılabilir. Ayrıca belli bir zaman diliminde yayımlanmış yapıtları kapsayan kaynakçaların yanı sıra sürekli yayımlanan periyodik kaynakçalar da vardır.

Konu ile ilgili aramalar: Kaynakça Nedir Kaynakça ödev ara Kaynakça kelime anlamı Kaynakça sözlükte ara Kaynakça ansiklopedi bilgi bankası ara Kaynakça ne demek Kaynakça neye denir

Kaynakça ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver