Kaymakam maaşları 2013 1 derece kaymakam aylığı 2012 kaymakam adayı maaşı ücreti ne kadar?

Etiketler: Kaymakam Maaşı, Kaymakam Maaşı Ne Kadar, Kaymakamın özlük hakları, Kaymakamlar ne kadar maaş alıyor, Kaymakamlık

icisleri bakanligi1 Kaymakam Maaşı Ne Kadar?

Sponsorlu Bağlantılar

Kaymakam Maaşı Ne Kadar?

İlçelerin en büyük mülki amiri kaymakamlık neden bu kadar popüler. Kaymakamlar ne kadar maaş alıyor. Kaymakamlığı popüler yapana maaşı değil statüsüdür. Kaymakamların başlangıç maaşı 2012 yılı verilerine göre yaklaşık 2500 TL civarıdır. Başka mesleklerde de bu kadar maaş alanlar vardır tabi ki. Ancak kaymakamlık mesleğinin verdiği manevi duyguyu verecek çok fazla meslek yoktur. Ayrca bu mesleğin mensupları lojman, makam aracı gibi imkanlara göre pek çok yan ödeme olanağına sahiptir. Kaymakamın alacağı maaş ilçenin gelişmişlik durumuna göre artan yan ödemelerle daha da artabilir. Kaymakamlar 2012 Memur Maaş artışları ile 7/1basamaktaki kaymakam 3.160 TL’den 3.252 TL maaş almaya başlamıştır. Kaymakamların aldığı bu ücrete

  • Aile ve çocuk yardımı ödenekleri dahildir.
  • Aralık maaşlarının içinde 137,56 liralık aile yardımı, 48,35 liralık çocuk yardımı ve buna göre hesaplanan 29,87 liralık asgari geçim indirimi yer alıyor.
  • Ocak ayı maaşlarının içinde 141,24 liralık aile yardımı, 49,64 liralık çocuk yardımı ve 33,24 liralık asgari geçim indirimi de bulunuyor.

KAYMAKAMLARIN ÖZLÜK HAKLARI

 

Kaymakamların özellikle son 5 yılda özlük hakları iyileştirilmiştir. Mesleklerinde başarılı performans gösterdikleri takdirde İçişleri Bakanlığıbünyesinde üst kademe yöneticiliklere, valiliğe terfi edebilirler. Farklı kamu kurum ve kuruluşlarında genel müdürlük, müsteşarlık, danışmanlık gibi üst kademe görevlere atanabilirler. Ayrıca 6 yıl Kaymakam olarak çalıştıktan sonra 38 yaşına kadar Mülki Müfettişliğisınava girebilme hakkına sahiptirler.Ayrıca kaymakamlık eğitimi kapsamında, 1 yıl süre ile İngiltere yada Fransa’da eğitim alınması mesleğin en cazip avantajlarından birisidir.

 

Mesleğin avantajlarının yanında önemli zorluklarını da unutmamak gerekir. Gelişmemiş ilçelerde zor koşullarda görev yapmak belirli hizmet süresinden sonra zorlu olabilmektedir.

 

Kaymakam Adayı Maaşı; 2570

 

Kaymakam Maaşı; 3050 + 600

 

1.Derece Kaymakam Maaşı; 3850 + 600

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver