Kayısı Yağı, Kayısı Yağı Faydaları, Kayısı Yağı İle Cilt Bakımı

kayısı yağı kullanımı, kayısı yağı nasıl kullanılır, kayısı yağı ne için kullanılır, kayısı yağı ne işe yarar

Kayısı yağının faydaları nelerdir?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Doğanın mucizevi ürünlerinden biri olan ve kayısı meyvesinden elde edilen kayısı yağı, içerisinde bulundurduğu yağ asitleri ile cilt sağlığına önemli katkıda bulunuyor. Hücre duvarının oluşmasını sağlayan yağ asitleri cildi adeta yeniden şekillendirip, cilde hayat veriyor. Tüm cilt sorunlarına karşı savaşan ve tüm cilt tipilerinin kullanması için uygun olan kayısı yağının faydaları nelerdir, hep birlikte öğrenelim.

 

Gençlik iksiri kayısı yağı, cilde doğal bir parlaklık kazandırarak daha canlı görünmesini sağlıyor. Ciltteki kırışıklıklar, akne ve sivilce sorunları, cilt kuruluğu gibi sorunlar kayısı yağı sayesinde uçup gidiyor.

Yaşlanma karşıtı olan kayısı yağının, cildi nemlendirerek kirlerden arındırma işlevleri de vardır. Tam bir peeling görevi gören kayısı yağı tıkanmış gözenekleri açarak cildin nefes almasını sağlar. Gözeneklerin açılması ile bol bol oksijen alan cilt, yeniden canlanır.

 

Kayısı yağı kullanımı


Yüz temizliğinde ve cilt problemlerinde kullanılabilir. Hem gece hem de gündüz kullanım için uygundur. Geceleri yatmadan önce nemli bir pamuğa az miktarda kayısı yağı damlatın ve boynunuzda dahil olmak üzere tüm yüzünüzü dairesel hareketlerle silin. Gündüzleri ise nemlendirici gibi kullanılabilir. İsterseniz parazitleri yok etmek içinde bir bardak suya 4-5 damla kayısı yağı ekleyerek içebilirsiniz. 10 yaşından büyük herkes kullanabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver