Kavram Nedir Hakkında Bilgi

Kavram Nedir

Kavram anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Kavram Nedir, Kavram Ne Anlama Gelir, Kavram Ne Demektir, Kavram Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Kavram ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Kavram Anlamı

İnsanın anlama ve ilişki kurma amacıyla, zihninde, bir nesne, bir düşünce ya da bir duygu için oluşturduğu genel tasarım. İnsan doğada yaşadığı her şeyi, belli bir kavramsal bütünlüğe bağlayarak, bunlar arasındaki ilişkiyi araştırmıştır. Kavramlar; soyut ve somut olmak üzere ikiye ayrılır. Soyut kavramlar, duyu organlarımızla algılayamayacağımız, yalnızca duygu ve düşüncelerimize yönelen kavramlardır. Örneğin; akıl, sevgi, öfke, kıskançlık. Somut kavramlar beş duyu organımızla algılayabildiğimiz kavramlardır. Örneğin; sıcak, sert, ekşi, gürültü.

Konu ile ilgili aramalar: Kavram Nedir Kavram ödev ara Kavram kelime anlamı Kavram sözlükte ara Kavram ansiklopedi bilgi bankası ara Kavram ne demek Kavram neye denir

Kavram ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver