Kavimler Göçü Kavimler Göçünün Nedenleri Kavimler Göçünün Sonuçları

Kavimler Göçü Nedir Nedenleri Ve Sonuçları

Kavimler Göçü Nedir Kavimler Göçünün Nedenleri, Kavimler Göçünün Sonuçları
Kavimler Göçü anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Kavimler Göçü Nedir, Kavimler Göçü Ne Anlama Gelir, Kavimler Göçü Ne Demektir, Kavimler Göçü Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Kavimler Göçü ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Kavimler Göçü Anlamı

İ.Ö. 3. ve 4. yüzyıllarda Avrupa’yı istilâ eden Hun ve Cermen kavimlerinin Güney ve Batı Avrupa’ya göçlerine verilen ad. 4. yüzyılda Asya’dan gelen Hunlar, kralları Attila’nın önderliğinde Ren ve Tuna Irmağı boylarına indiler. Buralarda yaşayan ve “barbar” adı verilen Cermen kavimlerini (Burgondlar, Franklar, Vizigotlar, Ostrogotlar, Alamanlar) Roma İmparatorluğu topraklarına doğru sürdüler. Bu kavimler, Roma eyaletlerini yağma ettiler ve Roma’yı 410 yılında ele geçirdiler. Bu savaşçı kavimler, yeni bir düzen kurarak Orta Çağ’ı başlattılar. Franklar Galya’ya, Hunlar da Galya ve Bulgaristan içlerine yayıldılar. Bir kol Roma’ya kadar inmeyi başardı. Saksonlar, Britanya’yı işgal ederek bugünkü İngiltere’nin temelini attılar.

Konu ile ilgili aramalar: Kavimler Göçü Nedir Kavimler Göçü ödev ara Kavimler Göçü kelime anlamı Kavimler Göçü sözlükte ara Kavimler Göçü ansiklopedi bilgi bankası ara Kavimler Göçü ne demek Kavimler Göçü neye denir

Kavimler Göçü ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver