Katı Nedir Katı Maddeler Nelerdir? Hakkında Bilgi

Katı Nedir Katı Maddeler Nelerdir?

Katı Nedir Katı Maddeler Nelerdir, Katı Maddelere Örnekler
Katı anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Katı Nedir, Katı Ne Anlama Gelir, Katı Ne Demektir, Katı Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Katı ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Katı Anlamı

Maddenin üç temel hâlinden biri. Gaz ya da sıvı hâldeki madde katı hâle dönüşürken maddeyi oluşturan atomlar daha düzenli bir üç boyutlu yapıya geçer ve atomların enerjisi azalır. Katı durumdaki bir maddenin atomları arasındaki boşluk azalır. Bu nedenle aralarındaki çekim kuvveti de artar. Katı maddelerin biçim değiştirebilmesi için dışarıdan bir kuvvetin etki etmesi gerekir. Maddenin bu kuvvete göstereceği direniş, onun dayanıklılığını gösterir. Her maddeye göre değişen bu dayanıklılık belli katsayılarla gösterilir. Maddenin dayanıklılık özelliklerini mekanik bilimi inceler.

Konu ile ilgili aramalar: Katı Nedir Katı ödev ara Katı kelime anlamı Katı sözlükte ara Katı ansiklopedi bilgi bankası ara Katı ne demek Katı neye denir

Katı ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver