Katarakt Bitkisel Tedavi Yolları, Katarakt Bitkisel Tedavi Yöntemi, Katarakt Doğal Tedavi

katarakt doğal tedavi yöntemleri, katarakt doğal tedavisi, katarakt sorunu tedavisi, katarakt tedavisi

Katarakt bitkisel tedavi

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Görme bozukluğuna yol açan sorunlardan biri olan katarakt, göz içinde yer alan lensin saydamlığının bozulması sonucu ortaya çıkar. Göz hastalıkları uzmanı Cem Düz yapmış oldukları bilimsel araştırmalar sonucunda, kataraktı önlemek için tüketilen besinlerin ve antioksidanların etkili olduğunu söyledi.

 

 

Kataraktı önlemek için yapılan çalışmalar esnasında gün kurusu kayısısının katarakt üzerinde etkili olduğu anlaşıldı. Gün kurusu kayısısında bulunan antioksidan ve vitamin bileşenlerinin göz üzerinde önemli etkileri bulunuyor. Cem Düz, bu konu üzerinde ciddi araştırmalar yaparak deneyler sonucunda da kayısının göz üzerindeki olumlu etkisini kanıtladı. Sıçanları deney olarak kullanan Düz, ”Çalışmanın ikinci ayında kayısı yemiyle beslenen grubun ilaç enjekte edilen ikinci gruba göre katarakt oluşumunun çok çok az olduğunu ve sıçan kanı ve lenslerindeki antioksidan düzeylerinin diğer gruplara nazaran daha yüksek olduğunu tespit ettik” dedi.

Gözdeki lensin saydamlığını yitirmesi sonucu ortaya çıkan katarakt hastalığının tedavisi, en çok yapılan cerrahi işlemlerin başında yer almaktadır. Katarakt oluşum riskini kayısı tüketerek ortadan kaldırabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver