Kast Nedir Hakkında Bilgi

Kast Nedir

Kast anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Kast Nedir, Kast Ne Anlama Gelir, Kast Ne Demektir, Kast Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Kast ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Kast Anlamı

Halkın sınıflara ayrıldığı bazı ülkelerde, özellikle yakın geçmişe kadar Hindistan’da var olan bu sınıflara verilen genel ad. Eski ulusların çoğunda kast sistemi siyasal ya da dinsel yapıya göre oluşurdu. Eski Mısır’da rahipler, askerler, tüccarlar ve sanatçılar olmak üzere dört kast vardı. Roma İmparatorluğu’ndaysa asiller ve halk olmak üzere iki sınıf vardı. Bu sistemin en katısı Hindistan’da uygulanıyordu. Halk dört ayrı kasta ayrılmıştı. Hepsinin başında, din adamı olan Brahmalar bulunuyordu. Bu dört sınıfın dışında hiçbir sosyal hakkı bulunmayan diğer bazı sınıflar da vardı.

Konu ile ilgili aramalar: Kast Nedir Kast ödev ara Kast kelime anlamı Kast sözlükte ara Kast ansiklopedi bilgi bankası ara Kast ne demek Kast neye denir

Kast ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver