Kaşıntıya İyi Gelen Bitkiler-Saç Kaşıntısına Bitkisel Çözüm Hakkında Bilgi

Aşağıda Kaşıntıya İyi Gelen Bitkiler-Saç Kaşıntısına Bitkisel Çözüm ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Kaşıntıya İyi Gelen Bitkiler-Saç Kaşıntısına Bitkisel Çözüm

Saç kaşıntısı bir çok kişinin farkında olmadan çektikleri ve sıkça bu durumda saç diplerini kaşıma yaptıkları bir şeydir. Ancak gereğinden fazla saçların kaşınması durumunda hem kepeklenme oluşumu artmakta hem de saç köklerinin hasar görmesi neticesinde kalıcı saç dökülmesi şikayetleri ortaya çıkabilmektedir. Şimdi saç kaşıntısına iyi gelen bitkisel çözüm yolları arasında Suna Dumankaya tarafından da tavsiye edilen ve en etkili saç dökülmesi çözümü olduğu söylenen doğal formülü sizlerle paylaşalım.

Suna Dumankaya Kaşıntıya İyi Gelen Bitkiler-Saç Kaşıntısına Bitkisel Çözüm Formülü

Gerekli Malzemeler:

1 tatlı kaşığı lavanta otu,

1 tatlı kaşığı ısırgan otu,

2 tatlı kaşığı söğüt kabuğu.

Hazırlanışı: malzemeleri 2 su bardağı suda 2 dakika kaynattıktan sonra soğumaya bırakın. soğuyunca süzün. Saçlarınızı yıkadıktan sonra ılıyan bu su ile durulayın.

Kaşıntıya İyi Gelen Bitkiler

Liken (Zorunlu Kaşıntı) hastalığı için kullanılabilecek şifalı bitkiler ve doğal çözümler.

Ebegümeci, Ardıç meyvesi, Susam yağı, Gül suyu,Dulavrat otu, Kırlangıç otu

Hazırlanışı:

• Eşit miktarda Dulavrat otu, ebegümeci ve ardıç meyveleri yarım saat kaynatıldıktan sonra demlenleni çaydan hastalıklık geçene kadar günde iki-üç fincan içilir.

• Kırlangıç otu kurutularak dövülüp toz haline getirilir. Elenen toza, krem kıvamına gelene dek susam yağı eklenerek karıştırılır. Hazırlanan krem gül suyu ile birlikte hastalıklı bölgeye sürülür.

• Cilt sabun ile yıkanarak temizlendikten sonra, vücuda her gün susam yağı ile ovulur ve kaşınan yere kırlangıç otu merhemi sürülür.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver