Kaşıkçı Elması Nedir Hakkında Bilgi

Kaşıkçı Elması Nedir

Kaşıkçı Elması anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Kaşıkçı Elması Nedir, Kaşıkçı Elması Ne Anlama Gelir, Kaşıkçı Elması Ne Demektir, Kaşıkçı Elması Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Kaşıkçı Elması ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Kaşıkçı Elması Anlamı

Topkapı Sarayı Hazine Dairesi’nde sergilenen ünlü elmas. Bir kaşıkçının, Eğrikapı’da yoksul bir köylüden üç tahta kaşık karşılığında almış olmasından dolayı, elmasın bu adla anıldığı söylenir. Söylenceye göre, elması bir kuyumcu on akçeye satın almış, elmas böylece kuyumcular çarşısına düşmüştür. Elmasın varlığından haberdar olan Padişah IV. Mehmet, bir fermanla elması aldırıp hazine dairesine koydurmuştur. Elmas 84 kırattır.

Konu ile ilgili aramalar: Kaşıkçı Elması Nedir Kaşıkçı Elması ödev ara Kaşıkçı Elması kelime anlamı Kaşıkçı Elması sözlükte ara Kaşıkçı Elması ansiklopedi bilgi bankası ara Kaşıkçı Elması ne demek Kaşıkçı Elması neye denir

Kaşıkçı Elması ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver