Kasık Fıtığı, Kasık Fıtığı Hastalığı, Kasık Fıtığı Nedeni

kasık fıtığı nedenleri, kasık fıtığı niçin olur, kasık fıtığı sebepleri, kasık fıtığının nedenleri

Kasık fıtığı neden olur?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Kasık fıtığı, karın iç organlarının bir takım sebeplerden ötürü karın duvarında bulunan açıklıktan ya da karnın en zayıf noktalarından dışarı doğru sarkması-çıkması olarak tanımlanmaktadır. Kasık fıtığı tıpkı bir balon gibi şiş olarak husule gelmekte ve en çokta erkeklerin sağlığını tehdit etmektedir. Peki kasık fıtığı nedenleri nelerdir? İşte kasık fıtığına sebep olan durumlar…

Acıbadem Kozyatağı Hastanesi’nden Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Hakan Gök kasık fıtığının nedenlerini açıklarken aynı zamanda bu sorunun eşlerin cinsel hayatını da olumsuz etkilediğini söylemekte. Çünkü kasık fıtığı hem kişinin utanmasına, hem de her iki cinste de cinsel ilişki sırasında ağrıya sebep oluyor. Bu sebeple cinsel ilişkiye karşı özgüven eksikliği ve isteksizlik başlıyor.

Kasık fıtığının nedenleri

 

Hasan Gök, aşırı kilo ve sigaranın da kasık fıtığını tetiklediğine dikkat çekerken kasık fıtığı sebepleri hakkında da şunları söylüyor: “Doğumsal zayıf bir noktadan kaynaklandığı gibi bazı hastalarda ise karın içi basıncını artıran ağır kaldırma, sürekli kabızlık hali, öksürük, ıkınma, idrar zorluğu gibi durumlarda oluşur.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver