Kaş Uzatma Yöntemleri, Kaş Uzatmak İçin Ne Yapılmalı, Kaşlar Nasıl Uzar

kaşları uzatma önerileri, kaşları uzatma yöntemleri, kaşlarım nasıl uzar, kaşlarımı nasıl uzatırım

Kaşların uzaması için ne yapmalı?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Çekici bir göz, etkileyici gür kirpikler kadar uzun ve biçimli kaşlarda estetik görünümümüzü etkileyen ve güzelliğimizi pekiştiren, bunların yanı sıra bakışlarımıza anlam katan, yüz ifadesini yansıtan en önemli şeylerden bir tanesidir. Kaşlarınızın dökülmesinden ya da kaş alırken yaşadığınız bir takım sorunlardan dolayı kaşlarınızı uzatma çabası içerisindeyseniz, sizlere en kısa süre kaş uzatmak için ne yapılması gerektiğini yazımızdan öğrenin. Kaşların uzaması için uzmanların kaş uzatma önerilerini sizler için bir araya getirdik, buyurun…

 

Kaşları uzatmak sizlere ulaşılması zor bir hedef gibi gelebilir, ancak düşündüğünüz gibi değildir. Kaşlarınızı uzatmak için yapacaklarınız çok fazla da değil. Genetik sebeplerle yakında ilgili olan kaşlar kimisinde uzun veya gür iken kimisinde de kısa ya da seyrektir. Sizin kaşlarınız kısa olan gruba giriyor ise kaşları uzatmak için yapacaklarınız oldukça basit şeyler.

Kaş ve kirpik uzatmada uzmanlar D vitaminin önemini vurgularlar. Uzmanların bu önerisine kulak vererek D vitamini bakımından zengin bir beslenme programı hazırlayabilirsiniz. Günlük alınan vitaminler kirpik ve kaş uzatmada son derece önemlidir.

D vitaminin yanı sıra B12 vitamini de aynı öneme sahiptir. Sağlıklı bir şekilde kaşlarınızın uzamasını ve kaş dökülmelerinin önüne geçmek istiyorsanız B12 vitaminini de beslenme programınızdan eksik etmemelisiniz.

Demir yönünden zengin bir beslenme de kaşların hızlı ve sağlıklı uzamasını sağlar. Brokoli ve ıspanak gibi gıdalar bolca demir ihtiva ettiği için, kaşlarınızın uzamasına muavenet etmektedir. Demir, D ve B12 vitaminlerinin yanı sıra Omega3 balık yağı ve Badem yağıda son derece etkili olan çözüm yollarından bir tanesidir.

Son olarak ise kaşlarınızı boyamamanızı öneriyoruz. Çünkü kullandığınız kaş boyama ürünleri kaşlarınızın dökülmesine yol açabilir. Bu tür ürünler kaş köklerine zarar vermez ancak var olan kaşlarınız üzerinde olumsuz etki yaratarak dökülmelerine yol açar.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver