Kas Tümörleri Nasıl Tedavi Edilir, Kas Tümörleri Nelerdir, Kas Tümörlerinin Tedavisi

kas tümörü hastalığı tedavisi, kas tümörü tedavileri, kas tümörünün tedavi yöntemleri, nasıl tedavi edilir

Kas tümörü tedavisi

Dr. Mustafa Eraslan Soru Sor

Sponsorlu Bağlantılar

Primer ve Sekonder olmak üzere iki farklı şekilde görülen kas tümörleri ender görülmelerine rağmen insan sağlığını ciddi oranda etkileyerek büyük zarar verici nitelikte olmaktalar. İki ayrı grupta incelenen kas tümörlerinin tedavisi hakkında bilgilenmek ve kas tümörü ameliyatında hastaları neler beklediğini öğrenmek için yazımızı sonuna kadar okumalısınız.

Kas tümörleri tedavisi

 

Sekonder kas tümörleri Rhabdomiyom ve Rhabdomiyosarkoma olmak üzere iki grupta incelenmektedir. Rhabdomiyosarkom ender görülen miyoblastlar-dan oluşan bir tümörken, Rhabdomiyosarkoma büyük zarar veren hatta öldürücü bir tümördür. Rhabdomiyom, yassı, yuvarlak, tümsekli gibi çok değişik biçimlerde tek ya da birkaç tümör bir arada görülebilirken, Rhabdomiyosarkomada değişik biçimlerde çoğunlukla kasların derin katlarına yerleşmiş ve çevredeki dokulara sıkıca yapışmış durumda görülmektedir.

Tümörlerin tedavisinde cerrahi işlemlere başvurulmakta ve Rhabdomiyosarkoma tümörü kas parçalarıyla birlikte kesilip atılmaktadır. Cerrahi işlem sonrasında ışın tedavisi uygulanmaktadır. Kas tümörleri tedavisinde radyasyon tedavisi veya kemoterapide gerekli olabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver