Kas Hastalıkları Nedir Nelerdir Hakkında Bilgi

Kas Hastalıkları Nedir Nelerdir

Kas Hastalıkları anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Kas Hastalıkları Nedir, Kas Hastalıkları Ne Anlama Gelir, Kas Hastalıkları Ne Demektir, Kas Hastalıkları Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Kas Hastalıkları ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Kas Hastalıkları Anlamı

Kaslarda iltihap, ur, seyrime, zayıflama ve ağrılarla beliren hastalıklar. Ağrılar, travmalardan; grip, polimiyozit, poliartrit gibi hastalıklardan ileri gelir. Boyun tutulması, lumbago vb. ise yerel ağrılar yapabilir. Bu durumda masaj ve kas gevşetici ilâçlar uygulanır. İltihaplar tifo, verem, frengi gibi mikrobik hastalıklara; cüzam, trişinoz, ekinokokkoz gibi asalaklara bağlıdır. Urlar düz kaslarda daha çok görülür. Hareket etmeyen kaslar iyi beslenemez ve cılız kalır. Felç ve kemik kırılmaları da hareketsizliğe yol açtıklarından bunun sonucu olarak kaslar zayıflar. Böyle durumlarda kasların iyice inceldiği gözle de görülebilir. Kası eski gücüne kavuşturmak için uzmanlar tarafından özel jimnastik hareketleri yaptırılır. Parkinson hastalığı gibi sinirsel kökenli rahatsızlıklarda da ek olarak jimnastikle tedavi uygulanır.

Konu ile ilgili aramalar: Kas Hastalıkları Nedir Kas Hastalıkları ödev ara Kas Hastalıkları kelime anlamı Kas Hastalıkları sözlükte ara Kas Hastalıkları ansiklopedi bilgi bankası ara Kas Hastalıkları ne demek Kas Hastalıkları neye denir

Kas Hastalıkları ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver