Kartezyen Koordinatlar Nedir Hakkında Bilgi

Kartezyen Koordinatlar Nedir

Kartezyen Koordinatlar anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Kartezyen Koordinatlar Nedir, Kartezyen Koordinatlar Ne Anlama Gelir, Kartezyen Koordinatlar Ne Demektir, Kartezyen Koordinatlar Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Kartezyen Koordinatlar ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Kartezyen Koordinatlar Anlamı

Genel olarak birbirine dik iki (düzlemde) ya da üç (uzayda) eksenin oluşturduğu sistem. Bu koordinat sisteminde bir noktanın konumu, aynı ve bir noktada kesişen sözkonusu dik eksenlere uzaklıkları cinsinden belirtilir. Düzlemde yatay doğruya “apsis ekseni”, düşey doğruya “ordinat ekseni” denir. Uzaydaysa bir noktanın konumu üç sayı ile bellidir ve (x,y,z) biçiminde gösterilen bu üçlüden x’e noktanın apsisi, y’ye ordinatı, z’ye de kodu denir. Kartezyen koordinatların adı, bunu ilk düşünüp uygulayan Fransız düşünür ve matematikçisi Descartes’tan gelmektedir.

Konu ile ilgili aramalar: Kartezyen Koordinatlar Nedir Kartezyen Koordinatlar ödev ara Kartezyen Koordinatlar kelime anlamı Kartezyen Koordinatlar sözlükte ara Kartezyen Koordinatlar ansiklopedi bilgi bankası ara Kartezyen Koordinatlar ne demek Kartezyen Koordinatlar neye denir

Kartezyen Koordinatlar ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver