Kartal Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri Hakkında Bilgi

Kartal Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri

Kartal anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Kartal Nedir, Kartal Ne Anlama Gelir, Kartal Ne Demektir, Kartal Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Kartal ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Kartal Anlamı

Kartal Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri
Kuşlar sınıfının, gündüz yırtıcı kuşları (Falconiformes) takımının, kartallar (Accipitridae) familyasındaki türlere verilen genel ad. Boyları ortalama 70 cm kadardır. Gençlerin sırt tarafında ve kanat üstünde beyazımsı renkler bulunur. Tepe ve ense tüylerinin uçları soluk kahverengidir. Gagaları mavimsi siyah renklidir. Fare, tavşan, kuş, kertenkele ve kurbağa yerler. Orman ve steplerde, daha çok ova ve vadilerde yaşarlar. Yurdumuzun her yerinde her mevsim görülürler.

Konu ile ilgili aramalar: Kartal Nedir Kartal ödev ara Kartal kelime anlamı Kartal sözlükte ara Kartal ansiklopedi bilgi bankası ara Kartal ne demek Kartal neye denir

Kartal ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver