Karnaval Nedir Hakkında Bilgi

Karnaval Nedir

Karnaval anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Karnaval Nedir, Karnaval Ne Anlama Gelir, Karnaval Ne Demektir, Karnaval Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Karnaval ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Karnaval Anlamı

Hristiyanların, her yıl şubat ayında, büyük perhizden (Paskalya’dan önceki 40 gün boyunca tutulan oruç) önceki pazar, pazartesi, salı (perhiz öncesi üç etli gün) komik kılıklara girerek yaptıkları şenlik ve eğlencelere verilen ad. Katolik dünyasında önem verilen bu kutlamalar, yüzyıllardır süren bir geleneğinin devamıdır. Karnaval dönemde günlük yaşam kuralları kalkar, eğlence en üst düzeye çıkar. Bu eğlencelerde toplumsal statülere bağlı kalmamak ve sınıf farklarını kaldırmak için maske takma geleneği Venedik’te hala sürmektedir.

Konu ile ilgili aramalar: Karnaval Nedir Karnaval ödev ara Karnaval kelime anlamı Karnaval sözlükte ara Karnaval ansiklopedi bilgi bankası ara Karnaval ne demek Karnaval neye denir

Karnaval ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver