Karl-heinz Feldkamp Hayatı Yaşamı Hakkında Bilgi, Nereli Yaşı Kaç Yaşında Doğum Tarihi

Ünlülerin Biyografileri bölümümüzde bu sayfada Karl-heinz Feldkamp Hayatı Yaşamı Hakkında Bilgi, Nereli Yaşı Kaç Yaşında Doğum Tarihi, biyografisi ve kısaca yaşam öyküsü yer almaktadır. Aşağıda Karl-heinz Feldkamp Hayatı Yaşamı Hakkında Bilgi, Nereli Yaşı Kaç Yaşında Doğum Tarihi ile ilgili biyografik bilgilerden memleketi, mesleği, kariyeri, hayatının kısa özeti ve kim olduğu hakkında detaylı bilgi bulunmaktadır.

Almanyanın en önemli futbol adamlarından biri. Bayer Uerdingen, Kaiserslautern, Borussia Dortmund ve Arminia Bielefeld takımlarının yanı sıra Türkiye’de, Beşiktaş ve Galatasaray’da görev almıştır.

Sponsorlu Bağlantılar

Kalli lakaplı Karl-Heinz Feldkamp, 2 Haziran 1934’de Essen, Almanya’da doğdu.

Antrenörlük kariyerine 1973 senesinde SG Wattenscheid 09 takımıyla başladı. 2 sene bu takımda antrenörlük yapan Feldkamp, 4 sene süreyle kariyerine ara verdi. 1978’de 1.FC Kaiserslautern takımıyla anlaşmasının ardından, 4 sene bu takımda teknik direktör olarak futbol hayatını sürdürdü.

1982 – 1983 sezonunda, Borussia Dortmund’u çalıştıran Kalli, 1983 – 1984 sezonunda Arminia Bielefeld takımının başına geçti. 1985 – 1987 seneleri arasında Bayer 05 Uerdingen, 1987 – 1988’de ise Eintracht Frankfurt takımını çalıştırdı. 1990’da tekrar başına geçtiği Kaiserslautern’i, 1991 sezonu şampiyonu yaptı.

1992 – 1993 sezonunda genç futbolculardan kurulu Galatasaray’ın başına geçen Kalli, takıma 4 kupa birden kazandırmasının yanı sıra, Almanya’da dönemin en güçlü takımlarından biri olan, geçmişte kendisinin de çalıştırdığı, Eintracht Frankfurt’u eleyerek bir çok ilke imza attı. Feldkamp, Galatasaray’da kaldığı dönemde genç oyunculara verdiği değerle, Bülent Korkmaz, Hakan Şükür, Arif Erdem, Okan Buruk gibi Galatasaray ve Türk futbolu için sonradan çok büyük önem taşıyacak olan yeteneklerin yetişmesinde büyük rol oynamış oldu.

Galatasaray’dan ayrıldıkdan sonra antrenörlük kariyerine bir süre ara veren deneyimli teknik adam, 1999 yılında Beşiktaş’ın başına getirildi ancak sağlık problemleri nedeniyle, çok kısa bir süre sonra takımdan ayrıldı.

Sağlık problemlerinin başgöstermesiyle 8 sene futboldan uzak duran Kalli, 2007’de Galatasaray Futbol Şube sorumlusu Adnan Polat’ın çabaları sonucu, en büyük başarıları yakaladığı Galatasaray’a geri döndü. Takıma dönmesiyle, oyuncu seçimini gençlerden yana kullanan Kalli, farklı futbol anlayışını ilk maçlardan hissettirmeye başladı.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver