Karınzarı Nedir Hakkında Bilgi

Karınzarı Nedir

Karınzarı anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Karınzarı Nedir, Karınzarı Ne Anlama Gelir, Karınzarı Ne Demektir, Karınzarı Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Karınzarı ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Karınzarı Anlamı

Mide, bağırsaklar, karaciğer, dalak ve pankreas gibi iç organları örterek karnın içini kaplayan torba; periton. İç organlardan böbrekler ve böbreküstü bezleri karınzarının dışındadır. Çok ince olduğu hâlde yer yer güçlü bükümler oluşturur ve birçok organı yerinde tutan bağlar bu biçimde oluşur. Karın içindeki organlar, insan duruşunu değiştirirken biraz sağa sola kayabilirler. Bir organın hastalık nedeniyle büyümesi ya da küçülmesi durumunda, komşu organlar da durumlarını yeniden ayarlamak zorundadır. Periton zarının yüzeyinin sürekli kaygan olması nedeniyle komşu organlar birbirleri üzerinde rahatlıkla hareket edebilirler.

Konu ile ilgili aramalar: Karınzarı Nedir Karınzarı ödev ara Karınzarı kelime anlamı Karınzarı sözlükte ara Karınzarı ansiklopedi bilgi bankası ara Karınzarı ne demek Karınzarı neye denir

Karınzarı ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver