Karında Neden Şişlik Nedenleri, Karında Şişliğin Nedenleri, Karında Şişlik

karında şişlik neden olur, karında şişlik nedeni, karında şişlik niçin olur, karında şişlik olmasının nedenleri

Karında şişlik nedenleri

Gün içerisinde çoğu kişi karında şişlik hissi olduğundan şikayet eder ve bu hissin de genellikle gazdan ve aşırı yemekten kaynaklandığını düşünüp, sorunu ciddiye almazlar. Ancak karında şişlik hissinin ortaya çıkmasında sadece gaz ve aşırı yemek yemek değil, birçok sağlık problemlerinin etkisi vardır. Peki nedir bu rahatsızlıklar? Karında şişliğin nedenleri nelerdir? İşte bu soruların cevapları:

Sponsorlu Bağlantılar

karın

Karında şişlik nedenlerinin en başında bağırsak hareketlerinde husule gelen çalışma bozukluğu yer almaktadır. Bağırsaklarda çalışma bozukluğu günümüz toplumundaki çoğu bireyin karnında şişliğe sebep olur. Bunun yanı sıra irritabl barsak sendromu veya spastik kolon denilen sorunlarda meydana gelmektedir. Bu tür hastalarda bağırsak çalışmaları tamamen bozulmuş ve bağırsak adalelerinde kasılmalar ortaya çıkmış demektir. Kalın bağırsağın splenik fleksura diye tabir edilen dalak kısmında ki bölgede gaz sıkışması sorunu da ortaya çıkmış olabileceğinden, bilhassa karnın sol üst kısmında rahatsızlık hissedilmektedir.

Bağırsaklarda husule gelen iltihap zamanla daralma ve tıkanıklık gibi sorunlara sebep olarak kron hastalığına ve bağırsak kanserini husule getirmesi de karında şişlik nedenidir. Bunların dışında önceden geçirilmiş bir karın ameliyatı sonucunda bağırsaklar yapışıklık olmuş ise de karında şişlik görülebilir. Ayrıca aşırı yağlı yemekler tüketmekte karında şişlik nedenleri arasındadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver