Karıncık Nedir Hakkında Bilgi

Karıncık Nedir

Karıncık anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Karıncık Nedir, Karıncık Ne Anlama Gelir, Karıncık Ne Demektir, Karıncık Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Karıncık ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Karıncık Anlamı

Memelilerin kalplerinde kanı bedene pompalayan odacıklara verilen ad. Memelilerin kalbinde iki adet karıncık vardır. Kasılmayla içlerindeki kan, atardamarlarla tüm bedene ve akciğerlere pompalanır. Sol karıncık bedene kanı pompalar. Yenmesi gereken direnç daha yüksek olduğu için, sol karıncığın duvarlarını örten kalp kası burada daha kalındır. Sağ karıncık da içindeki kanı, temizlenmek üzere akciğerlere pompalar. Yenmek zorunda olduğu direnç daha düşük olduğu için, bu odacık diğerine göre küçüktür.

Konu ile ilgili aramalar: Karıncık Nedir Karıncık ödev ara Karıncık kelime anlamı Karıncık sözlükte ara Karıncık ansiklopedi bilgi bankası ara Karıncık ne demek Karıncık neye denir

Karıncık ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver