Karıncayiyen Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri Hakkında Bilgi

Karıncayiyen Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri

Karıncayiyen anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Karıncayiyen Nedir, Karıncayiyen Ne Anlama Gelir, Karıncayiyen Ne Demektir, Karıncayiyen Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Karıncayiyen ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Karıncayiyen Anlamı

Karıncayiyen Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri
Memeliler (Mammalia) sınıfının, dişsizler (Edentata) takımına ait böcek yiyen dört türe verilen ortak ad. Sık tüylü ve uzun kuyrukludur. Kafası öne doğru uzun, hortum biçimini almıştır. Hortumun ucunda ağzı bulunur. Başlıca besinlerini karıncalar oluşturur. Yapışkan ve uzun dilleriyle avlanırlar. Yalnız olarak ya da çiftler hâlinde yaşarlar. Değişik cinslerde karıncayiyenler vardır. Dev karıncayiyen kuyruğuyla birlikte 1,8 m uzunluğunda ve yaklaşık 25 kg ağırlığındadır. Daha çok geceleri avlanır. Küçük karıncayiyenlerse ağaçlarda yaşar. Tırmanırken kuyruğunu etkin bir biçimde kullanır. Tüyleri koyu renkli, boyları 1 m dolayındadır. Cüce karıncayiyense yalnızca 35-40 cm uzunluğundadır. Tüyleri sarı renktedir. Ender rastlanan bu tür, ipek tüylü karıncayiyen adıyla da anılır.

Konu ile ilgili aramalar: Karıncayiyen Nedir Karıncayiyen ödev ara Karıncayiyen kelime anlamı Karıncayiyen sözlükte ara Karıncayiyen ansiklopedi bilgi bankası ara Karıncayiyen ne demek Karıncayiyen neye denir

Karıncayiyen ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver