Karınca Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri Hakkında Bilgi

Karınca Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri

Karınca anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Karınca Nedir, Karınca Ne Anlama Gelir, Karınca Ne Demektir, Karınca Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Karınca ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Karınca Anlamı

Karınca Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri
Zar kanatlılar (Hymenoptera) takımının Formicidae familyasından yaklaşık sekiz bin böcek türünün ortak adı. Uzunlukları yaklaşık 2-25 mm’dir. Yeryüzünün hemen her yerinde yaşarlar. Özellikle sıcak bölgelerde daha yaygındırlar. Tüm karıncalar örgütlü topluluklar biçiminde yaşar. Yuvaları genellikle toprak içinde olur. Yuvaları ağaçlarda olan türleri olduğu gibi yuvasız, göçebe yaşayan türleri de vardır. Renkleri genellikle sarı, siyah, kırmızı ya da kahverengi olur. Karınca toplulukları dişiler, erkekler ve işçiler olmak üzere üç ayrı sınıftan oluşur. Karıncalar birçok karmaşık toplumsal davranış biçimini ustaca geliştirmiştir. Örneğin; bazı karınca türleri esir aldığı başka türden karıncaları çalıştırır. Karıncalar hem hayvansal hem de bitkisel besinlerle beslenebilirler.

Konu ile ilgili aramalar: Karınca Nedir Karınca ödev ara Karınca kelime anlamı Karınca sözlükte ara Karınca ansiklopedi bilgi bankası ara Karınca ne demek Karınca neye denir

Karınca ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver