Karın Zarı İltihabı, Karın Zarı İltihabı Belirtileri Neler, Karın Zarı İltihabı Nasıl Anlaşılır

karın zarı iltihabı şikayetleri, karın zarı iltihaplanması, karın zarı iltihaplanmasının belirtileri nelerdir,

Karın zarı iltihabı belirtileri

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Karın zarı iltihabı sindirim sistemindeki bir delinme, apse de açılma ya da bir enfeksiyonun karın boşluğuna yayılma sonucu husule gelen ne kadar süreceği belli olmayan ve hızlı bir şekilde ilerleyen bir rahatsızlıktır. Karın zarı iltihabı bazı durumlarda mikroplara bağlı olarak ta ortaya çıkabilir. Ekseri kadınlarda sıkça ortaya çıkan bu rahatsızlık oldukça önemlidir ve cerrahi tedavi gerektirir.

Karın zarı iltihaplanmasında bir takım semptomlar ortaya çıkar. Kaliteli yaşamı olumsuz etkileyen karın zarı iltihabında başta göbek çevresi olmak üzere şiddetli ağrılar hissedilir. Ağrıların şiddeti günlük yaşamı alt üst edecek biçimdedir. Ağrıların yanı sıra mide bulantıları ve buna eşlik eden kusmalarda karın zarı iltihabının belirtileri arasındadır.

Bu rahatsızlığı yaşayan kişilerde karın kasılmaları da gözlenir. Karın zarı iltihabı belirtilerinden birini yaşıyorsanız uzman bir hekime giderek muayene olmalı ve erken evrede tedaviye başlamalısınız. Hastalığın teşhisi için kan testleri ve karın boşluğundan iğne yardımıyla alınan sıvı incelemesi yapılacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver