Karın Zarı İltihabı, Karın Zarı İltihabı Ameliyatı, Karın Zarı İltihabı İlaç Tedavisi

karın zarı iltihabı nasıl geçer, karın zarı iltihabı nasıl tedavi edilir, karın zarı iltihabı tedavisi, karın zarı iltihabının tedavisi

Karın zarı iltihabı tedavisi

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Karın zarı iltihabı belirtileri ile ilgili sizleri daha önce bilgilendirmiş ve hastalığın tamamen ortadan kalkması için en etkili çözüm yolunun cerrahi işlemler olduğunu söylenmiştik. Ancak her karın zarı iltihabı yaşayanlara cerrahi işlemler uygulanmamakta, antibiyotik ve bir takım ilaçlarla ya da serum ile de karın zarı iltihabı tedavi edilebilmektedir. Karın zarı iltihabı belirtileri başlıklı konumuza göz atarak bu rahatsızlığın belirtileri hakkında bilgilenebilirsiniz.

İveğen ve süreğen bir şekilde görülen karın zarı iltihaplanması ciddiye alınması gereken rahatsızlıklardan bir tanesi olduğu için belirtileri iyi gözlemlenmeli ve karın zarı iltihabını yok etmeye yönelik en uygun tedavi metodu uygulanmalıdır. Hastaların bu sorunu önemsemesi ve uzman bir hekime başvurması hastalığın daha erken evrelerde daha basit tedavi yöntemleri ile ortadan kaldırılması için çok önemlidir.

Karın zarı iltihabı tedavisinde ilk evrelerde antibiyotik tedavisi uygulanmaktadır. İlerlemiş olan ve verem kökenli karın zarı iltihabında ise verem ilaçları kullanılarak hastalık tedavi edilmeye çalışılır. Antibiyotik ve verem ilaçlarının yanı sıra serum uygulamasına da gerek duyulmaktadır. Geçmeyen karın zarı iltihabında ise tek çözüm yolu cerrahi işlemler olduğundan, karın boşluğu açılır, irinli sıvı emilir, ardından antibiyotikli sıvı ile karın boşluğu yıkanarak yapılan ameliyat ile hasta tedavi edilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver