karın şişliğinin nedenleri-karın şişliğine karındaki şişkinliğe ne iyi gelir Hakkında Bilgi

Aşağıda karın şişliğinin nedenleri-karın şişliğine karındaki şişkinliğe ne iyi gelir ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

karın şişliğinin nedenleri-karın şişliğine karındaki şişkinliğe ne iyi gelir

Karın şişkinliği, değişik nedenleri ve sebepleri olan ve özellikle hanımlarda görülmekle beraber beylerde de azımsanmayacak bir oranda görülebilen bir rahatsızlıktır. Bu yazımızda karın şişkinliğinin nedenleri incelenecek ve karındaki şişkinlikler için bitkisel çözümler önereceğiz

Bir çok kişi karınındaki şişkinliği pek önemsemez ne de olsa geçer deyip erteler. aslında bu yanlış bir uygulamadır. Karındaki şişlik bir çok hastalığın habercisi olabilir. Şimdi karındaki şişkinliği gidermek için bir kaç yöntemden bahsedeceğiz. Ama en önemlisi şişkinliği gidermek değil şişkinliğe nelerin sebep olabileceğini bilmemiz gerekir.

Karındaki şişkinliğe neler sebep olur-Karın şişkinliğinin nedenleri nelerdir?
1) Besin Allerjisi
Bu gerçektende bir çok şişkinliğin temel nedenidir. Besin allerjisi vucutta değişik şekillerde ortaya çıkabilir. bunlardan en önemlisi bağırsak hareketlerinin olmaması ve sürekli tuvaletten ıkınma şeklinde ortaya çıkar.Iltihap size besin tarafından oluşturulan sindirim dokusu kadar şişer için nokta, bazı insanlar bile hamile yüzünden göz alerjisi!Doktorlar testler ya onlar genellikle sadece ağır alerjiler veya 1 yaşayabilirsiniz alerjileri 4 değişik tipte işaret güvenmeyin. Çünkü bu şekilde eğitilmiş değil Maalesef bu söyleme. Tam olarak ne size hassas ve veba gibi kaçmak belirlemek için EDS testi isteyen öneririz!

Karın şişliğinin azaltılması için, kişide hangi besinlerin şişkinlik yaptığı saptanmalıdır ve bu besinler diyetten çıkarılmalıdır. Ayrıca öğünleri atlatmadan düzenli olarak yemeye özen göstermelisiniz. Az ve sık yemek yemek hem kilo almanızı önler ham de rahat sindirime faydalıdır. Ayrıca dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli konu ise, lokmaları iyice çiğneyerek yutmaktır. Karın şişliğinin engellenmesinde önemli rol oynar. Lifli gıdalar sebze, meyve, tahıl ve kuru baklagiller gibi besinler bağırsak hareketlerini düzenleyerek sindirim sisteminin düzenli çalışmasına yol açar. Karın şişliğinden şikâyet eden kişilerin bu besinleri tüketmesi tavsiye edilir. Bununla beraber keten tohumu, çilek ve brokoli gibi besinleri de tüketmeye dikkat edin.

Beslenmede yapılacak değişiklikler karın şişliğinin giderilmesinde önemlidir. Diyette tükettiğiniz besinlere dikkat etmelisiniz ve gerekirse karın şişliğine neden olacak besinleri diyet listenizden çıkarmalısınız. Fakat bu kişiden kişiye değişir. Çoğunlukla soğan, karnabahar, enginar, armut, tam tahıl ekmek, sakız, gazlı içecekler, mısır gevrekleri ve süt gibi besinleri diyet listenizden çıkarıp fazla tüketmemeniz tavsiye olunur. Ayrıca sindirilmesi zor olan, yüksek kalorili yağlı besinleri fazla tüketmemekte fayda vardır. Besinleri çiğnediğiniz için diş sağlığınız önemlidir. Çürük ya da ağrıyan diş besinleri iyice çiğnemenize engel olur.

Karın şişliği sizi çok rahatsız ediyorsa bir doktora başvurmalısınız. Ama bundan önce şişkinliğin sebebini araştırıp bulmalısınız. Karın şişkinliğine en etkili yöntem, bağırsak hareketlerini hızlandıracak doğru beslenme ilkelerine uymaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver