Karın Germe Estetiği Abdominoplasti Nedir Video İzle-Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır Hakkında Bilgi

Aşağıda Karın Germe Estetiği Abdominoplasti Nedir Video İzle-Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Karın Germe Estetiği Abdominoplasti Nedir Video İzle-Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır

Herkes düz ve şekilli bir karına sahip olmak ister, ancak doğum, ani kilo alma ve verme, yaşlanma neticesinde karın yağlarını aldırsak veya doğal yöntemlerle eritsek bile karın bölgesi derisi eski elastikiyetini kaybettiği için sarkmalar ve sünmeler meydana gelebilmektedir. İşte bu noktada estetik yöntemler devreye girmektedir. Karın germe ameliyatı, dünyada en yaygın kullanılan karın şekillendirme ve karın derisini germe yöntemidir. Ayrıca kısmen de olsa göbek ve karın bölgesindeki fazla yağlar karın germe ameliyatları ile alınabilmektedir. Ancak hiç bir zaman karın germe ameliyatlarının esas amacı bölgesel zayıflama değildir. Bölgesel zayıflama yöntemleri arasında yanlış bilgi sonucu karın germe abdominoplasti ameliyatı da sayılmaktadır. Bu durum tamamen yanlış bilgilenmeden kaynaklanmaktadır. Şimdi sizlere abdominoplasti nedir ne işe yarar faydaları zararları var mıdır bunları izah edelim.

 

Genelde karın germe olarak bilinen abdominoplasti, fazla deri ve yağın orta ve alt karın bölgesinden çıkarılması ve kann kaslarının gerilmesi için yapılan büyük bir cerrahi girişimdir. Kısmi abdominoplasti, sadece göbek deliği altındaki bölgeden yağın alındığı daha dar kapsamlı bir işlemdir.
PROSEDÜR
Tam abdominoplasti, hastanede bir gece kalınmasını gerektirebilir. Genel anestezi yapılır ve ameliyat 2 ila 4 saat arasında sürebilir. Kısmi abdominoplasti genellikle, uykulu hissetmenizi sağlayacak bir sakinleştirici eşliğinde ameliyat edilecek bölgeyi uyuşturmak için lokal anestezi kullanılarak ayakta tedavi şeklinde gerçekleştirilir. İşlem bir ya da iki saat sürebilir.

Tam bir abdominoplastide, plastik cerrah önce alt kann bölgesi boyunca, bir leğen kemiğinden diğerine, yatay bir insizyon (keşi) yapar. Göbeği çevre dokulardan ayırmak için göbek deliği çevresine ikinci bir insizyon (keşi) yapılır. Bazı plastik cerrahlar bu noktada, göbek deliği çevresindeki insizyondan (keşiden) fazla yağı emerek almak için liposakşm (yağ emme) kullanırlar.

Daha sonra cerrah, deriyi alttaki karın duvarından ayırır ve geniş deri flebini, iki dikey kann kasını görmek için kaldırır. İki kenar üst üste bindirilerek dikişlerle birleştirilir. Daha sonra deri (bir panjur gibi) aşağıya çekilir; fazla deri ve yağ kesilerek alınır ve alt kısımdaki insizyon (keşi) dikilerek kapatılır. Göbek için yeni bir delik oluşturulur ve göbek dışan çıkarılıp yeni yerine dikilir. Bandaj yapılır ve birkaç dren yerleştirilir.

Kısmi abdominoplasti için daha kısa yatay bir insizyon (keşi) yapılır ve sadece insizyon
(keşi) ile göbek deliği arasındaki deri ayrılır. Göbek deliğini tam abdominoplastide olduğu gibi deriden ayırmaya gerek duyulmayabilir. Daha sonra deri aşağıya doğru çekilir; fazla deri kesilerek alınır ve flep yerine dikilerek dren yerleştirilir.

İYİLEŞME SÜRECİ (NEKAHAT DÖNEMİ) VE KOMPLİKASYONLAR
Ameliyattan sonraki ilk birkaç gün, ağrı kesicilerle dindirilebilecek ağrı ve şişme yaygın olarak görülür. Tam bir abdominaplastiden sonra, dik bir şekilde ayakta durabilmeniz birkaç gün ve işe dönebilmeniz birkaç hafta alabilir. Kısmi bir abdominaplastiden sonra, normal aktivitelerinize dönebilmek için 2 ya da 3 güne gerek duyabilirsiniz. Drenler (dren tüpleri) birkaç gün sonra çıkarılır. Dikişler bir hafta sonra alınır. Şişmeyi asgariye indirgemek için birkaç hafta korse tarzında bir destek kullanmanız gerekebilir. Abdominoplastiden kaynaklanan izler 6 ay için belirgin olabilir.

Genellikle bir yıl içinde silikleşirler fakat asla tamamen kaybolmazlar. Yara bölgesinde enfeksiyon ya da bacakta ya da kasıkta kan pıhtısı gibi komplikasyonlar nadirdir.

Karın Estetiği Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Karın Germe Video-Abdominoplasti Ameliyatı Yapılışı’na ilişkin videoyu Sonuna Kadar İzlemenizi Tavsiye Ederiz

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver