Karın Eritme, Göbek Eritme, Karın İnceltme Egzersizleri

Karın İnceltme, Karın Eritme, Göbek Eritme, Karın Bölgesi Yağları Eritme;
Göbek Eriten Diyet (Mucize Diyet):

Bir çok kişi yazın hala istediği formda ola­mamaktan şikayet ediyor. Bazılarımız biraz zayıfladıysa bile istediği bölgelerden (göbek, bel, basen) ince­lememekten yakınıyor. Normal diyet programlarında kişiler zayıflasa bile çoğu ki­şide daha çok yüz bölgesi inceliyor. Ama aşırı yağlı bölgelerde pek incelme olmuyor.
Sizlere 3 hafta sonunda, özellikle göbek-bel bölgesinden incel­meyi de sağlayacak özel bir program vereceğim. Ancak öncelikle şu noktayı vurgu­lamam gerekiyor: Sadece diyet yaparak bölgesel zayıflama tam anlamıyla gerçekleşmez. Beraberinde özel egzersizler ve ba­zı özel bitkisel mönüler gerekir. Bu programı 3 hafta boyunca uygulayın, 21’inci günün sonun­da müthiş incelmeyi görüp siz bile şaşıracaksınız.
Mekik hareketiDizlerimiz bitişik ve ayaklarımız birbirine paralel olacak şekilde ve tabanları yeri gösterirken iki elimizi ensemize koyarak hızlı tempoda, sık sık ve kesik ke­sik hareketlerle karnımız acıyana kadar sabah ve akşam ellişer kez bu hareketi yapı­yoruz. Bu hareket özellikle karın kaslarını güçlendirir, yağ doku&#173sunu harekete geçirir ve yağları yakmaya yardımcı olur.
Sopalı hareketBu harekette de bir sopayı ense kökümüze alıp iki eli­mizi geçiriyoruz. Ayaklarımızı yere sağlam basıp süratli bir şekilde sağa ve sola doğru da­ha çok kalçadan yukarısını hızlı bir şekilde döndürerek birkaç dakikada bu hareketleri yapı­yoruz. Bu haraket karnın yan tarafındaki kasların şekillenmesi ve göbeğin eri­mesini sağlar.
Bel kasları için mekikBir taraftaki kolumuzu, bükülmüş olan diğer taraf­taki dizimize doğru hafifçe, sık bir şekilde ve seri hareketlerle yakınlaştırmaya çabalıyoruz. Bu hare­keti de birkaç dakika dayanabildiğimiz kadar yapmaya devam ediyoruz. Da­ha sonra diğer taraftaki ayağımızı ve kolumuzu değiştiriyoruz. Bu hareket karnın yan tara­fına doğru olan kasları çalıştırmak için faydalıdır.
Haftanın tek günleri bunları yiyinKalkar kalkmaz: 1 bardak ılık ballı limonlu su (içine yarım tatlı kaşığı bal, 10 damla limon konacak).Sabah sporu: 35 – 40 dakika tempolu yürü­yüş yapın. Bol ter atmaya gayret edin. Ardından fotoğraftaki gibi 15-20 dakika spor.Duş: Ham ipek kese veya kabak lifi ile 5 da­kika fırçalar gibi göbek, basen, popo, bel sertçe fırçalanacak. 5 dakika kadar susam yağı, kekik yağı, biberiye yağı, melisa yağı ile aynı bölgeye masaj yapı­lacak.Kahvaltı: 1 adet kabuklu yeşil el­ma, 1 adet sert şeftaliAra: 2 parmak taze dil peyniri yiyebilirsiniz.Öğle: 1 porsiyon ızgara ta­vuk (derisiz), bol rokalı yeşil salata (taze soğan­lı).Ara(saat 15.00): 3-4 yulaf­lı bisküviAra(saat 17.30): 1 adet yeş­il elma.Akşam: 4-5 kaşık zeytinyağ­lı fasulye (az yağlı), 1 dilim tam ekmek, mevsim salatası.Gece: 1 bardak şekersiz tarçın­lı ılık light süt. 3-4 fincan rezene çayı, yeşil çay, mısır püskülü, kiraz, avakado yaprağı karışım ça­yı içilecek.
Yasaklar* Kolalı, şeker­li içecekler* Kızartma* Hayvansal ka­tı yağlar (tereyağı, kaymak, yağ­lı şarküteriler, yumurta­nın sarısı, yağlı süt ürün­leri, yağlı etler, tavuk – balık derisi, tam yağlı süt)* Alkollü içecekler (özel­likle bira)* Be­yaz un,* Beyaz şe­ker* Doğum kontrol hapları* Aşırı­ya kaçan gündüz uykusu* Çikola­ta* Yağlı çerezler* Ci­ps
Zayıflatıcı çayı elinizden düşür­meyinBir su bardağı için 1-2 adet avokado yap­rağı, 1 çay kaşığı ye­şil çay, küçük bir tutam kiraz sa­pı ve mısır püskülü, 1 çay kaşığı rezene tohu­mu sadece 1-2 dakika kaynatı­lacak ve hafifçe fokurdadıktan sonra 3-4 dakika demlenme­ye bırakılacak. Sonrasında şeker veya tatlandırıcı eklen­meyecek yalnızca çok ince bir dilim limon­la içilecek. Yemeklerden biraz sonra da içebilirsi­niz. Akşam mümkün olduğun­ca erken yenilecek. Sabah ise erken kalk­mak önemli çünkü erken kalktığınız­da metabolizma hızlanır, sa­bah sporu ise vücudu canlandırıp hare­kete geçirir.
Yan mekikYan kaslar ve bel kasları için bel­ki de en yararlı haraket bu. Önce sağa doğru yatın. Sağ elinizi sağ kulağınızın üstüne değercesine yaklaş­tırın. Sol elinizi belinizin sol tarafına sol dirseğiniz gelecek şekilde yerleştirin. Sol eli­nizle belinizin sağındaki kasları hafifçe tutun. Hızla sağ kolunuzu ve sağ ayağınızı birbi­rine doğru yaklaştırın. 60 kez tekrarlayın.
Popo hareketiÖnce sol diziniz üstüne ya­tıp ayaklarınızı dik koyup rahat bir şekilde ayağınızı kayırabildiğiniz kadar yukarı kaldırıp aşağı indirin. Bu sırada dizinizi fazla bükmeyin. Daha sonra aynı hareketi yine sağ diziniz üstün­de dayanarak yapın. Bu hareketi de en azından 30-40’ar kez yapmaya gayret edin. Popo ve çevresindeki yağ dokusunu azal­tır.
Yanlara esnemeBu hareket­te önce hazırol da ki gibi dimdik duracaksınız. Son­ra hızla sağa ve sola doğru esneyebildiği­niz kadar, dikliğinizi bozmadan esneye­ceksiniz. En azından üç dört dakika hızlı bir şekilde yapmaya gayret edin. Baş dönme­si, çok yüksek tansiyonu olanlar için de uygun bir hareket olmayabilir.
Kilo almamanın altın kural­ları* Güne erken başlayın, 7-8 saatten faz­la uyumayın, uyandıktan sonra yatak­ta kalmayın.* Asansör yerine mer­diven kullanın, hız­lı tempoyla yürümeye çalışın.* Haftanın 4-5 günü egzersiz ya­pın, pa­sif jimnastik yerine aktif jimnastiği ter­cih edin.* Aktif ve hareketli kişilerle birlikte zaman geçirin, hareket edersiniz.* Hafta sonları için daima ak­tif planlar yapın.* Ayakta durmaya ve yürüme­ye daha fazla zaman ayırmaya çalışın.* Bir şey getirip götür­mek için çocuklarınızı kullanmayın, siz alın.* Günde en fazla ya­rım saat W seyredin.* Az ve sık yiyin, öğün at­lamayın.* Acıkma duygusunun bas­tırılması için daima sa­latalık, domates, marul gi­bi düşük kalorili yiyecekleri tercih edin.* Her gün sebze ve meyve yi­yin.* Yemekler için küçük, yağsız salata­lar için ise büyük tabak kul­lanın.* Yemek sırasında gazete oku­ma, TV seyretme gibi şey­ler yapmayın.

Sponsorlu Bağlantılar

Kaynak: Dr. Ender SARAÇ
Konuyla ilgili aramalar: Karın İnceltme, Göbek Eritme Hareketleri, Karın Eritme, Göbek nasıl eritilir, eriten diyet, zayıflatma hareketleri, zayıflatan diyet, göbek eritme yöntemleri, egzersizleri, eritici hareketler

–> CİLT VE SAÇ BAKIMI, GÜZELLİK, ZAYIFLAMA SAYFASINA DÖN <–

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver