Karikatür Nedir Nasıl Çizilir Hakkında Bilgi

Karikatür Nedir Nasıl Çizilir

Karikatür Nedir Karikatür Nasıl Çizilir
Karikatür anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Karikatür Nedir, Karikatür Ne Anlama Gelir, Karikatür Ne Demektir, Karikatür Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Karikatür ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Karikatür Anlamı

Kişi ya da olayların gülünç yanlarını öne çıkarıp kimi zaman yazıyla destekleyerek, abartılmış çizgilerle mizaha dönüştürme sanatı. Konusuna göre siyasal ya da toplumsal olabilir. Karikatür çok eski çağlardan beri bilinmesine karşın, kitap, gazete ya da dergilerin yayımlanmaya başlanmasıyla büyük gelişme göstermiştir. On sekizinci yüzyılda, İngiliz ressam William Hogarth siyasî karikatürleriyle ün kazanmıştı. Mizah ve karikatür dergilerinin yayımlanmasıysa, ilk kez Fransız ressam Charles Philippon öncülüğünde gerçekleşmişti. Philippon 1831′de “La Caricature” adlı gazetesini kurmuş, onu Fransa ve İngiltere’deki diğer örnekler izlemişti.

Karikatürün Türkiye’deki geçmişiyse 1870′lere uzanır. Ancak gerçek anlamda mizah gazeteleri 1900′lü yılların başında ortaya çıkmaya başladı.

Konu ile ilgili aramalar: Karikatür Nedir Karikatür ödev ara Karikatür kelime anlamı Karikatür sözlükte ara Karikatür ansiklopedi bilgi bankası ara Karikatür ne demek Karikatür neye denir

Karikatür ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver