Karga Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri Hakkında Bilgi

Karga Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri

Karga anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Karga Nedir, Karga Ne Anlama Gelir, Karga Ne Demektir, Karga Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Karga ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Karga Anlamı

Ötücü kuşlar (Passeriformes) takımının Corvidae familyasındaki Corvus cinsine ait yaklaşık 35 kuş türünün ortak adı. Karga türleri genel olarak siyah ya da koyu boz renklidir. Boyları ortalama 35-40 cm arasındadır. Büyük bir bölümü hem etçil hem de otçul olan bu kuşlar genellikle yerde beslenir. En zeki kuşlar arasında kabul edilen kargaların bazı türleri, bu konudaki pek çok bilimsel araştırmada kullanılmışlardır. En iri birkaç karga türü kuzgun olarak da bilinir. Alakargalar, parlak renkleri ve uzun kuyruklarıyla diğer akrabalarından ayrılırlar. Bunların dışında gökkarga, bayağıkarga, leş kargası ve ekin kargası yaygın olarak bilinen diğer türlerdir. Dünyanın pek çok bölgesinde yaygın olarak gözlenir.

Konu ile ilgili aramalar: Karga Nedir Karga ödev ara Karga kelime anlamı Karga sözlükte ara Karga ansiklopedi bilgi bankası ara Karga ne demek Karga neye denir

Karga ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver