Kardinal Nedir Hakkında Bilgi

Kardinal Nedir

Kardinal anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Kardinal Nedir, Kardinal Ne Anlama Gelir, Kardinal Ne Demektir, Kardinal Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Kardinal ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Kardinal Anlamı

Papa’nın seçiminde söz ve oy sahibi piskopos (başpapaz). Kilise yasasına göre kardinallerin görevi, Papa’nın Senatosunu oluşturmak, kilisenin yönetiminde onun danışmanı ve yardımcısı olmaktır. Katolik kilisesi dışındaki kiliselerde böyle bir kuruluş yoktur. Hristiyanlığın başlangıcında ve yüzyıllar boyu kardinallik kurumu yoktu. Papalar 8. yüzyıldan başlayarak danışmak için Roma’ya çağırdıkları piskoposlara bu unvanı verdiler. Günümüzde Papa, kardinaller kurulunun üçte ikisinin oyuyla seçilir. Bu kural, 1179′da toplanan Üçüncü Laterano Meclisi’nde kondu. Bütün Katolik Hristiyanlar üzerinde Papa’dan sonra sözü en çok geçen din adamları kardinallerdir.

Konu ile ilgili aramalar: Kardinal Nedir Kardinal ödev ara Kardinal kelime anlamı Kardinal sözlükte ara Kardinal ansiklopedi bilgi bankası ara Kardinal ne demek Kardinal neye denir

Kardinal ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver