Kardelen Nedir Nerede Yetişir, Nasıl Yetişir Hakkında Bilgi

Kardelen Nedir Nerede Yetişir, Nasıl Yetişir

Kardelen anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Kardelen Nedir, Kardelen Ne Anlama Gelir, Kardelen Ne Demektir, Kardelen Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Kardelen ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Kardelen Anlamı

Nergisgiller (Amaryllidaceae) familyasından Galanthus cinsini oluşturan, yaklaşık 12 soğanlı otsu bitki türünün ortak adı. Kardelen 10-30 cm boylarında, otsu ve toprak altı kısımları soğanlı çok yıllık bir bitkidir. Soğanlı bitkiler arasında en çok tanınan cins olan kardelene ait yaklaşık on tür Türkiye’de doğal olarak yetişir. Bu bitkiler, kuzeybatı, batı, güneybatı, güney ve İç Anadolu bölgelerinde, çok kurak olmayan, gölge ve yarı gölge yerlerde; özellikle ağaç ve çalı altlarında, alkali topraklarda yetişir. Şerit hâlinde iki adet yaprağa ve tek başına boynu bükük duran beyaz çiçeklere sahiptir. Ana yurdu Asya’dır. Türkiye’de iki türü doğadan toplanarak ihraç edilir.

Konu ile ilgili aramalar: Kardelen Nedir Kardelen ödev ara Kardelen kelime anlamı Kardelen sözlükte ara Kardelen ansiklopedi bilgi bankası ara Kardelen ne demek Kardelen neye denir

Kardelen ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver