Kardan Nedir Hakkında Bilgi

Kardan Nedir

Kardan anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Kardan Nedir, Kardan Ne Anlama Gelir, Kardan Ne Demektir, Kardan Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Kardan ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Kardan Anlamı

Bütün yönlerde hareket olanağı sağlayan mekanik bağlantı. Kardan kavraması da denir ve üzerinde bulunduğu mil, kardan mili olarak adlandırılır. Kardan, geometrik eksenleri kesişen iki milin birbirlerine hareket aktarabilmesini sağlar. Kardan, uçlarından ıstavrozlarla bağlanmış çatal adı verilen parçalardan oluşur. Her iki ucunda kardan bulunan bir milin ıstavrozları düzlemsel ya da birbirine paralel olmalıdır. Kardan, özellikle motorlu taşıtlarda hareketin tekerleklere iletilmesi amacıyla şanzıman çıkışıyla diferansiyel girişi arasında, şaft adı verilen aktarma mili uçlarında kullanılır.

Konu ile ilgili aramalar: Kardan Nedir Kardan ödev ara Kardan kelime anlamı Kardan sözlükte ara Kardan ansiklopedi bilgi bankası ara Kardan ne demek Kardan neye denir

Kardan ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver