Karbür Nedir Hakkında Bilgi

Karbür Nedir

Karbür anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Karbür Nedir, Karbür Ne Anlama Gelir, Karbür Ne Demektir, Karbür Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Karbür ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Karbür Anlamı

Karbonun başka bir elementle yaptığı bileşik. Karbürler metal ya da metal oksitlerinin karbonla birlikte yüksek sıcaklıklarda ısıtılmasıyla elde edilir. Alüminyum karbür (Al4C3) suyla birleşerek metan verir. Bor, tungsten, titan ve silisyum karbürler (B4C, WC, TİC ve SİC) ise çok sert olup aşındırıcı olarak kullanılırlar. Karbürlerin ergime noktası oldukça yüksek olup, 2375°C (bor karbür) ilâ 3140°C (titan karbür) arasında değişir. Genellikle semantit adı verilen demir karbür (Fe3C), dökme demir ve çelikte bulunur.

Konu ile ilgili aramalar: Karbür Nedir Karbür ödev ara Karbür kelime anlamı Karbür sözlükte ara Karbür ansiklopedi bilgi bankası ara Karbür ne demek Karbür neye denir

Karbür ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver