Karbonmonoksit Zehirlenmesi Nedir Hakkında Bilgi

Karbonmonoksit Zehirlenmesi Nedir

Karbonmonoksit Zehirlenmesi anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Karbonmonoksit Zehirlenmesi Nedir, Karbonmonoksit Zehirlenmesi Ne Anlama Gelir, Karbonmonoksit Zehirlenmesi Ne Demektir, Karbonmonoksit Zehirlenmesi Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Karbonmonoksit Zehirlenmesi ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Karbonmonoksit Zehirlenmesi Anlamı

Karbon monoksitin kandaki hemoglobinle birleşmesinden ortaya çıkan zehirlenme. Havagazı vb. ocak gazlarından doğan zehirlenmelerde, zehirlenmeye yol açan bu gazdır. Karbon monoksitin hemoglobinle yaptığı bileşik, hemoglobinin oksijenle yaptığı bileşiğe göre daha kararlı olduğundan, karbon monoksitle birleşmiş hemoglobin bir daha oksijeni tutamaz. Böylece solunumda işe yaramaz hâle gelir. Zehirlenme, baş dönmesi, kalp çarpıntısı ve şiddetli durumlarda koma hâliyle kendini belli eder. Uzun süre küçük dozlarla karbon monoksit zehirlenmesine uğrayanlardaysa sinir ve solunum sistemlerinde bozukluklara yol açar.

Konu ile ilgili aramalar: Karbonmonoksit Zehirlenmesi Nedir Karbonmonoksit Zehirlenmesi ödev ara Karbonmonoksit Zehirlenmesi kelime anlamı Karbonmonoksit Zehirlenmesi sözlükte ara Karbonmonoksit Zehirlenmesi ansiklopedi bilgi bankası ara Karbonmonoksit Zehirlenmesi ne demek Karbonmonoksit Zehirlenmesi neye denir

Karbonmonoksit Zehirlenmesi ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver