Karbonmonoksit Gazı Zehirlenmesi, Karbonmonoksit Gazı Zehirlenmesinin Belirtileri, Karbonmonoksit Zehirlenmesi

Karbonmonoksit zehirlenmesi belirtileri, karbonmonoksit zehirlenmesi belirtileri neler, karbonmonoksit zehirlenmesi nasıl belirti gösterir, karbonmonoksit zehirlenmesi nasıl olur

Karbonmonoksit zehirlenmesinin belirtileri nelerdir?

Karbonmonoksit zehirlenmesi ekseri karbon yapılı maddelerin kimyasal işlemlerden geçerek veya yanarak yaymış olduğu gazın insan vücuduna işlemesi sonucu husule gelen bir sağlık problemidir. Karbon yapılı maddeler bir takım işlemlerden geçerken ya da yanarken herhangi bir koku ve renk yaymadıkları için karbonmonoksit gazı kişiler tarafından hissedilmemektedir. Bu durum neticesinde kişi hiç anlamadan karbonmonoksit zehirlenmesi geçirmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Karbonmonoksit zehirlenmesi belirtileri

Karbonmonoksit zehirlenmesi geçiren bir kişide ilk olarak nefes almada güçlük çekme sorunu ortaya çıkar. Bunun sebebi ise karbonmonoksit gazının oksijene oranla ciğerlerdeki hemoglobinlere daha kolay bir şekilde bağlanmasıdır. Bu sorun kanın oksijen eksikliğine duymasına sebep olduğundan, oksijene ihtiyaç duyan kaslar işlevlerini yerine getiremez. Bunun yanı sıra eğer beyinde oksijen eksikliği hissetmeye başlarsa beyinde kalıcı hasarlar, hatta beyin ödemi ortaya çıkar.

Karbonmonoksit gazı zehirlenmesinin belirtileri olarak ise hastada görülen şikayetler; bulantı, yorgunluk, duygusal dengesizlik, baş ağrısı, görme sorunları, duyu kaybı, çevre uyumunda azalma, güç kaybı, refleks hareketlerinde azalma, kararsızlık baş ağrısı, baş dönmesi,kusma sersemlik, bilinç kaybı ve bayılmadır. Bu şikayetlerin ortaya çıkmasının yanı sıra karbonmonoksit zehirlenmesi geçiren hastalar komaya girebilir ya da hayatlarını kaybedebilirler.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver