Karbonat Nedir Hakkında Bilgi

Karbonat Nedir

Karbonat anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Karbonat Nedir, Karbonat Ne Anlama Gelir, Karbonat Ne Demektir, Karbonat Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Karbonat ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Karbonat Anlamı

Karbonik asidin (H2CO3) tuzu. Bir metal oksidi ya da metal hidroksidi gibi bazların karbonik asitle tepkimesi sonucunda elde edilir. Doğada en çok bulunanı, kireçtaşı, tebeşir ve mermer biçiminde bulunan kalsiyum karbonattır (CaCO3). Dolomit minerali de kalsiyum ve magnezyum karbonatlar karışımıdır. Ticarî olarak en önemlisi sodyum karbonattır; çamaşır sodası olarak da bilinir. Karbonatlar asit etkisiyle bozunur ve karbondioksit açığa çıkarırlar. Isıtıldıklarında karbon dioksit ve ait oldukları metalin oksidine dönüşürler.

Konu ile ilgili aramalar: Karbonat Nedir Karbonat ödev ara Karbonat kelime anlamı Karbonat sözlükte ara Karbonat ansiklopedi bilgi bankası ara Karbonat ne demek Karbonat neye denir

Karbonat ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver