Karayosunları Nedir Hakkında Bilgi

Karayosunları Nedir

Karayosunları anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Karayosunları Nedir, Karayosunları Ne Anlama Gelir, Karayosunları Ne Demektir, Karayosunları Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Karayosunları ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Karayosunları Anlamı

Bitkiler âleminin çiçeksiz, ilkel bitkileri kapsayan bölümü (Bryophyta). Yapıları kök, gövde gibi kısımlara ayrılmamıştır. Yapraklı karayosunları (Musci) ve ciğerotları (Hepaticae) sınıflarına ayrılır. Karayosunları çoğunlukla nemli yerlerde yetişirler. Klorofilleri vardır, besin üretebilirler. Eşeyli ve sporlu olmak üzere birbirini izleyen iki yolla ürerler. Bitkinin eşey organı taşıyan biçimine “gametofit”, sporları taşıyan biçimine de “sporofit” denir.

Konu ile ilgili aramalar: Karayosunları Nedir Karayosunları ödev ara Karayosunları kelime anlamı Karayosunları sözlükte ara Karayosunları ansiklopedi bilgi bankası ara Karayosunları ne demek Karayosunları neye denir

Karayosunları ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver