Karayip Denizi Nedir Nerededir Hakkında Bilgi

Karayip Denizi Nedir Nerededir

Karayip Denizi anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Karayip Denizi Nedir, Karayip Denizi Ne Anlama Gelir, Karayip Denizi Ne Demektir, Karayip Denizi Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Karayip Denizi ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Karayip Denizi Anlamı

Antil Denizi olarak da bilinir. Büyük ve küçük Karayip adaları ve Orta ve Güney Amerika kıyılarıyla çevrilidir. Karayip adı, adalarda yaşayan Carib yerlilerinden gelir. Uzunluğu 2700 km, genişliği 1100 km’dir. En derin yeri Küba-Jamaika arasındadır. Denizi, Atlas Okyanusu’na bağlayan en geniş bölge Meksika ve Küba arasındaki Yucatan Boğazı’dır. Panama kanalı açıldıktan sonra büyük bir ekonomik önem kazanan Karayip Denizi, Atlas Okyanusu ve Büyük Okyanus arasındaki önemli bir ticaret yolu üzerindedir.

Konu ile ilgili aramalar: Karayip Denizi Nedir Karayip Denizi ödev ara Karayip Denizi kelime anlamı Karayip Denizi sözlükte ara Karayip Denizi ansiklopedi bilgi bankası ara Karayip Denizi ne demek Karayip Denizi neye denir

Karayip Denizi ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver