Karate Nedir Nasıl Yapılır Hakkında Bilgi

Karate Nedir Nasıl Yapılır

Karate anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Karate Nedir, Karate Ne Anlama Gelir, Karate Ne Demektir, Karate Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Karate ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Karate Anlamı

Ayak ve yumruk vuruşları üzerine kurulan Japon kökenli bir dövüş ve savunma sanatı. Ana vatanı, bugün Japonya sınırları içerisinde bulunan Okinawa adasıdır. Sözcük anlamı, önceleri “Çin eli” anlamına gelen karate, bugün yaygın stillerinden birisi olan Shotokan’ın kurucusu Gichin Funakoshi tarafından yazılışı değiştirilerek “boş el” anlamında kullanılmaya başlanmıştır. Karate sözcüğü, “aydınlanma yolu” anlamına gelen “do” sözcüğüyle bir arada kullanılmaktadır. Karate’nin pek çok stili vardır, bunlardan başlıcaları Shotokan ve Shito-Ryu’dur.

Konu ile ilgili aramalar: Karate Nedir Karate ödev ara Karate kelime anlamı Karate sözlükte ara Karate ansiklopedi bilgi bankası ara Karate ne demek Karate neye denir

Karate ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver