Karasioğulları Nedir Nerede Kurulmuştur, Kim Kurmuştur Devlet Yönetimi Hakkında Bilgi

Karasioğulları Nedir Nerede Kurulmuştur, Kim Kurmuştur Devlet Yönetimi

Karasioğulları anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Karasioğulları Nedir, Karasioğulları Ne Anlama Gelir, Karasioğulları Ne Demektir, Karasioğulları Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Karasioğulları ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Karasioğulları Anlamı

Balıkesir ve Çanakkale dolaylarında, 13.-14. yüzyıllarda hüküm süren beylik. Beyliği kuran Karasioğulları ailesinin kökü, Danişment Gazi’ye kadar çıkar. Bu aileden gelen Kalem Bey ve oğlu Karasi Bey, Anadolu Selçuklu Devleti’nin yıkılmasından sonra, Balıkesir’i ele geçirerek bir devlet kurdular. Karasi Beyliği zamanla Bergama, Susurluk, Sındırgı, Aydıncık, Bigadiç, Soma, Edremit, Ezine dolaylarını da ele geçirdi. Ancak Karasi Bey ölünce, beylik, oğulları Demir Han Bey ile Dursun Bey arasında ikiye ayrıldı. Bundan yararlanan Osmanlı Beyliği, Karasioğulları Beyliği’ni ele geçirdi (1345).

Konu ile ilgili aramalar: Karasioğulları Nedir Karasioğulları ödev ara Karasioğulları kelime anlamı Karasioğulları sözlükte ara Karasioğulları ansiklopedi bilgi bankası ara Karasioğulları ne demek Karasioğulları neye denir

Karasioğulları ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver