Karantina Nedir Hakkında Bilgi

Karantina Nedir

Karantina anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Karantina Nedir, Karantina Ne Anlama Gelir, Karantina Ne Demektir, Karantina Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Karantina ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Karantina Anlamı

Bulaşıcı hastalıkla karşılaşmış olabilecek insan ya da başka canlıların, hastalık etkenini taşımadıkları kesinleşene kadar belli bir yerde alıkonulmasıdır.

Günümüzde bulaşıcı hastalıklar üzerine hayli fazla bilgi olması karantina uygulamasının değiştirilmesine yol açmıştır. Karantina en dolaysız biçimiyle, kuduz denetiminde olduğu gibi hayvanlara uygulanmaktadır. İnsan hastalıklarının denetiminde hastanın karşılaştığı sağlıklı bireyler gözetim altında tutulur. Hastalığın gidişi günlük doktor raporlarıyla saptanır. Bazı durumlarda farklı karantina uygulamaları önerilir. Önceleri kızamıklı bireylerle karşılaşan çocukların evde tutulup okula gönderilmemesi önerilirken günümüzde kızamık aşısının yaygın olarak kullanılması bu uygulamanın kalkmasını sağlamıştır. Bitkilere ve bitki ürünlerine karantina uygulamasıysa uluslar arası antlaşmalarla belirlenen kurallara göre yapılmaktadır.

Konu ile ilgili aramalar: Karantina Nedir Karantina ödev ara Karantina kelime anlamı Karantina sözlükte ara Karantina ansiklopedi bilgi bankası ara Karantina ne demek Karantina neye denir

Karantina ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver