Karakul Nedir Karakul Koyunu Nerede Yaşarlar Hakkında Bilgi

Karakul Nedir Karakul Koyunu Nerede Yaşarlar

Karakul anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Karakul Nedir, Karakul Ne Anlama Gelir, Karakul Ne Demektir, Karakul Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Karakul ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Karakul Anlamı

Bir cins koyun. Asıl yurdu Buhara’da Karakul bölgesidir. Türkiye’de de (Çifteler Harası) yetiştirilir. Tüyleri uzun ve kıvırcıktır. Birkaç günlük kuzularından alınan kürkü pek beğenilir. En çok Türkistan ve Afganistan’da bulunur. Astragan mantolar ve değerli kalpaklar, kuzularının derisinden yapılır. Bunun için iri kıvırcık postlular doğuştan, orta kıvırcık postlular ikinci gün, küçük kıvırcık postlular üçüncü gün kesilir. Alacalı astragansa, erken doğan yavrunun derisinden yapılır.

Konu ile ilgili aramalar: Karakul Nedir Karakul ödev ara Karakul kelime anlamı Karakul sözlükte ara Karakul ansiklopedi bilgi bankası ara Karakul ne demek Karakul neye denir

Karakul ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver