Karahitaylar Kimlerdir Hakkında Bilgi

Karahitaylar Kimlerdir

Karahitaylar anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Karahitaylar Nedir, Karahitaylar Ne Anlama Gelir, Karahitaylar Ne Demektir, Karahitaylar Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Karahitaylar ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Karahitaylar Anlamı

1124-1211 arasında Orta Asya’da hüküm süren Moğol kökenli bir kavim. Önce Çin’de hüküm süren Karahitaylar, Karahatalar olarak da bilinir. Liao Hanedanı’nın çökmesi üzerine Çin’den ayrılarak, kurdukları devlete yurt olan Batı Moğolistan’a göç ettiler. Doğu Karahanlılar Devleti’ni ortadan kaldıran ve Büyük Selçuklu Sultanı Sencer’i yenen Karahitaylar, Harizmşahlar tarafından ortadan kaldırıldılar.

Konu ile ilgili aramalar: Karahitaylar Nedir Karahitaylar ödev ara Karahitaylar kelime anlamı Karahitaylar sözlükte ara Karahitaylar ansiklopedi bilgi bankası ara Karahitaylar ne demek Karahitaylar neye denir

Karahitaylar ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver